logo
banner-top

در لحظه، همه جا

ما در تاریانا با استفاده از زیرساخت بومی و دانش‌بنیان خود آپاچت، توانسته‌ایم با حذف جغرافیای منطقه‌ایی سرویس پخش زنده‌ی خود را در 44 سرویس دهنده‌ی اجتماعی دنیا در اختیار کاربران ایران عزیز قرار دهیم. آپاچت یک رسانه‌ی جدید است، جنس محتوایی که در آپاچت تولید می‌شود، استریم بوده، نگهداری نمی‌شود، قابل ویرایش نیست و عنصر حقیقت و در لحظه بودن را به همراه خود دارد. آپاچت رسانه‌ی سرعت و صداقت، رسانه‌ی مستقیم و فرصت برابر است. همچنین کلیه‌ی سرویس‌های ما به صورت پخش همزمان می‌باشد و از جنس بازانتشار یا همان ری‌استریم نیست

shape

درباره

اطلاع از راهی که تا سال ۱۴۰۰ پیموده‌ایم

ایده‌ی ساخت آپاچت و کلیه‌ی دستاوردهای آن در ابتدا سال ۱۳۹۵ در ذهن ایده‌پرداز اصلی، مدیریت و ساماندهی شد، نقشه‌ی راه ترسیم گردید و گام به گام برنامه‌ریزی شد. بعد از گذراندن «فازهای مختلف» تا سال ۱۳۹۶ آرام آرام بدنه‌ی اصلی تیم شکل گرفت. از آنجایی که اعضای تیم در آن زمان شاغل در سازمانهای مختلف بودند، لذا ایده‌پرداز اصلی به تنهایی شروع به عرضه‌ی نسخه‌های مختلف آپاچت کرد. به لطف خدا در فاز ارائه خدمات آرام آرام کاربران جذب این محصول شدند؛ آپاچت و محصولات آن بیش از پیش مورد توجه و درخواست کاربران از اقشار مختلف قرار گرفت. با توجه به بالا رفتن حجم درخواستها و تنوع محصولات، تاسیس یک شرکت الزامی بود تا ماحصل فعالیت‌های انجام شده در این چند سال به نام شرکت تبادل اطلاعات پایدار تاریانا(سهامی خاص) عرضه و ثبت شود

1 پخش زنده

در پخش زنده اینترنتی صدا و تصویر از محل رویداد به صورت برخط و بلادرنگ منتشر شده و در محیط اینترنت یا شبکه‌ی مجازی در اختیار بینندگان قرار می‌گیرد. بینندگان برنامه با استفاده از تجهیزات خود مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، گوشی هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و غیره میتوانند برنامه را به شکل زنده و مستقیم مشاهده نمایند. پخش زنده اینترنتی در حقیقت نوعی ویدئو استریمینگ است که فایل داده ویدئو به شکل بلادرنگ از محل برنامه ارسال شده و عملاً به شکل یک فایل کامل نمی باشد. لذا برای پخش زنده اینترنتی حتما بایستی از پروتکلهای استریمینگ استفاده نمود.
چند نمونه از سرویس‌های شرکت که بر اساس موتور استریمینگ بومی تاریانا ارائه می‌شود.
 ویکا
 هوادار همراه
 نامزدهای انتخاباتی
 پخش زنده همزمان
 سرویس مدارس
 لانکو
 هنرمندان
 بازی بازیکنان
 آموزم

2 نرم‌افزارهای تاکتیکی

به پاره‌ایی از نرم‌افزارها گفته می‌شود که برای شرایط و ماموریت‌های غیرمعمول طراحی و ساخته شده‌اند، به عنوان مثال در زمانی که حوادث و بلایای طبیعی رخ می‌دهد، به طور معمول زیرساختهای آن منطقه از بین می‌رود و تیم‌های امداد از سویی و شهروندان از سوی دیگر برای برقراری ارتباط و امدادرسانی دچار مشکل می‌شوند؛ لذا در چنین شرایطی وجود نرم‌افزار و سیستم جامعی که بتواند با حداقل‌های این شرایط سازگار باشد و به طیف‌های مختلف سرویس ارائه دهد، الزامی است.
چند نمونه از سرویس‌های شرکت که در این حوزه عرضه شده‌اند
 تلپاتی متنی
 تلپاتی تصویری
 مختل کننده ثابت پهپاد
 مختل کننده متحرک پهپاد
 ابزارک کنترل والدین

3 طراحی و توسعه‌ی شبکه‌ی عصبی

شبکه‌های عصبی مصنوعی یا شبکه‌های عصبی صناعی یا به زبان ساده‌تر شبکه‌های عصبی سیستم‌ها و روش‌های محاسباتی نوین برای یادگیری ماشینی، نمایش دانش و در انتها اعمال دانش به دست آمده در جهت بیش‌بینی پاسخ‌های خروجی از سامانه‌های پیچیده هستند. ایدهٔ اصلی این گونه شبکه‌ها تا حدودی الهام‌گرفته از شیوهٔ کارکرد سیستم عصبی زیستی برای پردازش داده‌ها و اطلاعات به منظور یادگیری و ایجاد دانش قرار دارد. عنصر کلیدی این ایده، ایجاد ساختارهایی جدید برای سامانهٔ پردازش اطلاعات است.
چند نمونه از سرویس‌های شرکت که در این حوزه عرضه شده‌اند
 تشخیص هویت بر پایه چهره
 تشخیص هویت بر پایه اثر انگشت
 شناسایی الگوی رفتار انسان
 بینا، نظارت بصری ۷×۲۴
 مسیر آسان (سامانه‌ی هوشمند تخمین زمان سفر درون و برون شهری به همراه مسیر حرکت)
 پلاک خوان فارسی
 تبدیل تصویر به متون نوشتاری


شرکت تاریانا همواره بر این خواسته اصرار ورزیده که با حفظ جایگاه ممتاز علمی و پژوهشی خود، به عنوان یک شرکت پژوهش محور، نگاهی دقیق به نیازها و قابلیت‌های بالقوه و بالفعل بازار فن‌آوری اطلاعات داشته باشد، در همین راستا و با اتکا به توان فنی و دانش بومی متخصصان خود توانسته‌ایم در کنار تولید محصولات متنوع، اقدام به تولید موتور استریمینگ خصوصی خود با برند بومی "تاریانا" کنیم و با این مهم به شعار "در لحظه، همه جا" دست یابیم.

  فازهای انجام شده

shape


  هدف

طراحی و تولید محصولات کاملاً بومی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و همچنین امن‌سازی بومی و قطع وابستگی به محصولات وارداتی حوزه‌ی زیرساخت‌های حیاتی فناوری اطلاعات کشور


  برخی از کارهای انجام شده

    پوشش همزمان جشن یکصدمین سالگرد تاسیس سازمان ثبت احوال کشور
    پوشش همزمان همایش نقش روابط عمومی سازمانها در پدافند غیرعامل
    ارائه خدمات به واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت متبوع
    پوشش همزمان کنفرانس برخی دانشگاه‌های ایران
    ارائه بیش از 20 خدمت متنوع در قالب ابزارک برای مشترکین (لایه‌ی مصرف‌کننده)
    ارائه خدمات نرم‌افزاری و ارتباطات بصری سامانه‌ی توریسم سلامت
    ارائه خدمات در قالب نظارت بصری بر اساس پایش چهره انسان (کشور عمان)
    ارائه خدمات در قالب سرویس سامانه نامزدان انتخاباتی (کشور عراق)
    ارائه سرویس پخش زنده همزمان به بیش از 700 بازی‌بازیکن کنسول و رایانه
    جلسات انجمن رمز ایران
    هفدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران
    انتخابات اعضای جدید یازدهمین دوره انجمن رمز ایران


  تیم

ما یک تیم جوان ایرانی و مشتاق نوآوری و ساختن هستیم. تلاش مجدانه برای دستیابی به اهداف و همکاری خوب و همدلانه در تیم از جمله ارزش‌هایی است که به آن توجه داریم. ما باور داریم که استقامت تعیین کننده‌ی برنده‌ی نهایی درکارزار کارآفرینی است.


  ارزش‌ها

    ادب و اخلاق
    اعتماد و تعهد
    صداقت و شفافیت
    کارآمدی و کیفیت
    رعایت حق الناس
    کارتیمی و تلاش
    نوآوری و خلق ارزش
    یادگیری و رشد
    عاملیت و عملکرد مسئولانه
    انجام دادن و به نتیجه رساندن