logo
banner-top

در لحظه، همه جا

ما در تاریانا با استفاده از زیرساخت بومی و دانش‌بنیان خود آپاچت، توانسته‌ایم با حذف جغرافیای منطقه‌ایی سرویس پخش زنده‌ی خود را در 44 سرویس دهنده‌ی اجتماعی دنیا در اختیار کاربران ایران عزیز قرار دهیم. آپاچت یک رسانه‌ی جدید است، جنس محتوایی که در آپاچت تولید می‌شود، استریم بوده، نگهداری نمی‌شود، قابل ویرایش نیست و عنصر حقیقت و در لحظه بودن را به همراه خود دارد. آپاچت رسانه‌ی سرعت و صداقت، رسانه‌ی مستقیم و فرصت برابر است. همچنین کلیه‌ی سرویس‌های ما به صورت پخش همزمان می‌باشد و از جنس بازانتشار یا همان ری‌استریم نیست

shape

قوانین و مقررات

نسخه‌ی سوم - اردیبهشت ۱۴۰۰

مقدمه

سند حاضر توافقی حقوقی و لازم الاجرا بین شرکت تبادل اطلاعات پایدار تاریانا(سهامی خاص) و شما (کاربران حقیقی و حقوقی آپاچت) می‌باشد. شما با استفاده از تارنما و اپلیکیشن‌های تاریانا، تمامی بندهای حاضر در این قرارداد را قبول می‌کنید. شما همچنین قبول می‌کنید که رابطه بین تاریانا و شما توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. در صورتی که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق شما نیست، حق استفاده از خدمات، اپلیکیشن و تارنمای تاریانا را ندارید. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط تاریانا و شما خواهد بود.
مالکیت و تمامی حقوق مادی و معنوی و کلیه منافع نرم‌افزار و برند آپاچت متعلق شرکت تبادل اطلاعات پایدار تاریانا(سهامی خاص) می‌باشد


الف تعاریف

آپاچت یک سرویس پخش زنده همزمان بر بستر اینترنت است که به وسیله آن می‌توان رویدادها و برنامه‌های مختلف را به صورت صوتی یا ویدئویی، پخش زنده همزمان کرد. محتوای این پلتفرم توسط کاربران آن تولید می‌شود.
بنابراین آپاچت تمام تلاش خود را می‌نماید تا فضایی سالم و امن را برای کاربران خود ایجاد نماید و در حفظ آن کوشا باشد. برای نیل به این مقصود، در متن حاضر چارچوبی برای شرایط فعالیت در این بستر اعم از تعاملات کاربران با یکدیگر و با آپاچت تعریف شده است. شرایط و بندهای این چارچوب با شرایط کاربری بسیاری از نرم‌افزارهای جهانی مشابه است و شرایط مساعدی را برای استفاده‌ی بهتر کاربران فراهم می‌آورد. بی‌تردید شما به عنوان یک کاربر می‌بایست پیش از استفاده از آپاچت، از این چارچوب مطلع باشید


ب استفاده از آپاچت

با ورود به آپاچت و آغاز استفاده از آن، می‌پذیرید که عملکرد شما در چارچوب «شرایط استفاده» و «حریم خصوصی» خواهد بود. این شرایط همواره در وب‌سایت (تارنما) و اپلیکیشن تاریانا در دسترس شماست. از آن‌جا که آپاچت همواره در حال به‌روزرسانی و تکامل است، امکان دارد که بخشی از خدمات و امکانات آن به مرور زمان تغییر کند. آپاچت این حق را دارد که با توجه به این تغییرات، قوانین و شرایط استفاده خود را تغییر دهد. هر چند ممکن است آپاچت تغییرات مهم و اساسی را از طریق ایمیل یا ابزارهای ارتباطی دیگر به اطلاع کاربران خود برساند، اما در هر صورت کاربر موظف است که همواره به قوانین و تغییرات آن توجه داشته باشد و مسئولیت عدم اطلاع از شرایط مذکور تماماً با کاربر است.
همچنین کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس‌های تاریانا به صورتی که به آپاچت یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند یا منجر به عدم حفظ شهرت کاری و اعتبار آپاچت شود استفاده نکند. لازم به ذکر است که امتیاز استفاده از خدمات آپاچت به صورت غیرانحصاری و به صورت موقت در اختیار کاربر قرار گرفته است.
شایان ذکر است از آنجایی که سرویس پخش زنده همزمان شرایطی را برای شما فراهم می‌سازد تا در 44 سرویس دهنده برتر دنیا و همچنین شبکه‌های اجتماعی اقدام به پخش زنده کنید، لذا می‌پذیرید که به «شرایط استفاده» و «حریم خصوصی» آن سرویس دهنده و شبکه اجتماعی پایبند و متعهد هستید. برای مثال اگر در سایت آپارات پخش زنده داشته باشید می‌بایست محتوای پخش زنده‌ی شما قوانین پخش زنده آپارات را نقض نکند


پ محدوده مسئولیت

آپاچت یک رسانه کاربر محور است که صرفاً ارائه‌دهنده‌ی یک بستر نرم‌افزاری برای پخش زنده همزمان می‌باشد. مالکیت و مسئولیت محتوای ایجاد شده بر عهده‌ی منتشرکننده و صاحب کانال است که هویت آن نزد شرکت تاریانا با یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل تعیین می‌شود. به جهت مدیریت بهتر آپاچت، اجازه‌ی امور مدیریتی متداولی چون مشاهده، انتشار، ذخیره و حذف کانال‌ها و محتوایی که ناقض قوانین است، برای شرکت تاریانا محفوظ است. سرویس‌های شرکت تاریانا ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگر یا با عنوان دیگری ارائه شود که شرکت تاریانا کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات شرایط خاص خود را دارند و شرکت تاریانا مسئولیتی در خصوص اقدامات و شرایط اعمال شده از سوی این شرکت‌ها ندارد. به عنوان مثال ممکن است با اختلال در سرویس‌دهی سمت دیتاسنتر، برخی از سرویس‌های آپاچت به صورت موقت متوقف یا کند شود.
کاربر در استفاده از آپاچت ملزم به رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و انتشار هر نوع محتوا و فعالیتی که در تضاد با قوانین جمهوری اسلامی ایران به ویژه قانون جرائم رایانه‌ای است ممنوع می‌باشد.
همچنین شرکت تاریانا خود را موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌داند. از این رو، شرکت تاریانا می‌تواند محتوای منتشر شده توسط کاربران را بررسی کرده و در صورت تعارض با قوانین کشور و بالاخص «فهرست مصادیق محتوای مجرمانه» تهیه شده توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه آن را حذف نماید و یا مانع از نمایش آن شود. باید توجه داشت که این موضوع بدین معنا نیست که آپاچت ملزم به بررسی کلیه‌ی محتوای ارسالی توسط کاربران خود می‌باشد. بدیهی است در صورتی که مراجع ذیصلاح ‌و ارگان‌های نظارتی در مواردی که محتواهای منتشر شده در آپاچت قوانین جمهوری اسلامی را نقض کرده باشد، درخواستی از شرکت تاریانا داشته باشند، شرکت مطابق قانون موظف به همکاری با مراجع مذکور است.
محتوای منتشر شده توسط شما در آپاچت برای کاربران دیگر قابل مشاهده است. لذا تاکیداً پیشنهاد می‌شود تنها محتوایی را در آپاچت به اشتراک بگذارید که مشکلی با دسترسی همگان به آن‌ها ندارید و از پخش محتواهایی که جنبه عمومی ندارند پرهیز کنید.
مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از سرویس‌های آپاچت به عهده کاربران است.
شرکت تاریانا برای خسارات ناشی از استفاده یا عدم توانایی در استفاده از نرم‌افزار مسئول نخواهد بود. با این حال مسئولیت شرکت برای جبران خسارت و پرداخت غرامت به هر صورت و تحت هر شرایطی که باشد، به هیچ وجه از هزینه پرداخت شده توسط کاربر فراتر نخواهد رفت


ت مسدودشدگی

اگر «حساب کاربری» و «امکان پخش زنده» برای شما برای مدت زمانی مشخص یا برای همیشه مسدود شده باشد، هر گونه تلاش برای دور زدن این مسدودیت‌ها از طریق ایجاد حساب کاربری جدید، استفاده از هویت جعلی، استفاده از حساب دیگر کاربران یا حضور در حساب دیگر افراد ممنوع می‌باشد. مسئولیت تام حقوقی یا کیفری این عمل در مقابل مراجع ذی ربط و اشخاص ثالث بر عهده شما خواهد بود.
لازم به ذکر است، دور زدن قوانین برای کاربرانی که حساب کاربریشان برای مدت زمانی مشخص، مسدود شده است، علاوه بر افزودن به زمان مسدودیت، ممکن است منجر به مسدود شدن دائمی حساب کاربری آن‌ها شود.


ث موارد آسیب به خود یا دیگران

ترغیب، تهدید، تطمیع، تحریک، دسیسه، فریب، نیرنگ، سوء استفاده از قدرت، تهیه وسایل ارتکاب جرم، ارائه طریق ارتکاب جرم، تسهیل وقوع جرم، اشاعه، ارعاب، انجام، تبلیغ یا تشویق هرگونه عملی که زندگی شما یا دیگران را به خطر بیندازد و یا به شما یا دیگران آسیب روحی یا فیزیکی وارد کند، در حین پخش زنده به صورت ظاهر یا مستتر، ممنوع است و منجر به مسدودیت دائم حساب کاربری فرد خاطی خواهد شد. این قانون شامل موارد زیر می‌شود اما به آنها محدود نمی‌شود:
    خودکشی
    فشار یا آسیب عمدی به خود یا دیگران
    استفاده از کلیه انواع مواد مخدر
    استفاده از الکل
    استعمال دخانیات (سیگار، سیگار برقی، قلیان، ویپ، پیپ و ...)
و یا هر فعل یا ترک فعلی که به هر طریق قابل تصور و نه محدود به ترغیب، تهدید، تطمیع، تحریک و ... آسیب مادی یا معنوی به خود یا دیگران محسوب شود


ج خشونت و تهدید

اقدامات و تهدیدات مربوط به خشونت جدی گرفته خواهند شد و هرگونه تخلف در این زمینه بدون کوچکترین اغماضی منجر به مسدودیت دائم حساب کاربری فرد خاطی شده و کلیه عواقب و مسئولیت‌های حقوقی یا کیفری، مربوط به فرد خواهد شد.
    تشویق، اشاعه، تلاش، تهدید و ... برای آسیب رساندن یا قتل خود یا دیگران
    تلاش برای هک، DDoS یا ضربه زدن به دیگران اعم از اینکه منجر به ضرر مادی یا معنوی به دیگران بشود یا خیر و فارق از نتیجه مخرب وارده.
    نمایش یا استفاده از اسلحه گرم یا سرد از قبیل چاقو، کلت، مواد منفجره و ... برای تهدید، ارعاب، آسیب رساندن یا قتل خود یا دیگران یا هر مقصد قابل تصور دیگر


چ نشر اکاذیب

در صورت انجام هرگونه فعالیت یا نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی یا هر مقصد قابل تصور دیگر اعم از اینکه دارای حسن نیت باشد یا خیر، با حساب کاربری فرد خاطی مطابق مفاد مندرج در جدول جرایم رفتار خواهد شد. کلیه عواقب و مسئولیت‌های حقوقی یا کیفری مربوط به نقض این بند بر عهده شما خواهد بود و آپاچت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت


ح اقدام علیه امنیت ملی

هر گونه فعل یا ترک فعلی که بر اساس قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران مصداقی از اقدام علیه امنیت ملی تلقی شود، (من جمله و نه محدود به توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری و مقامات سیاسی، ایجاد تنش و التهاب سیاسی، پخش محتوا از رسانه‌های معاند و ...) ممنوع بوده و منجر به مسدودیت کامل حساب کاربری فرد خاطی می‌گردد. کلیه عواقب و مسئولیت‌های حقوقی یا کیفری مربوط به نقض این بند بر عهده شما خواهد بود و آپاچت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.


خ تقلب در بازی‌های آنلاین

تظاهر یا عمل به تقلب یا انجام فعالیت‌هایی چون استفاده از برنامه‌های غیرمجاز یا هک کردن که باعث برتری ناعادلانه شما نسبت به بازیکنان دیگر شود، در بازی‌های آنلاین ممنوع است و با حساب کاربری فرد خاطی مطابق مفاد مندرج در جدول جرایم رفتار خواهد شد. این ممنوعیت شامل نگاه کردن به پخش زنده فرد دیگری که در حال رقابت با شما است یا اعمال نفوذ به بازی وی نیز می‌شود.


د سوء استفاده از امکان گزارش تخلف یا ایجاد مزاحمت برای پشتیبانی

ارائه گزارش خلاف واقع از تخلف یا سوء استفاده از این امکان و ایجاد مزاحمت برای تیم پشتیبانی می‌تواند منجر به مسدودیت حساب کاربری گردد


ذ سن

آپاچت حق مسدود کردن دسترسی کاربران زیر 12 سال را برای خود محفوظ می‌داند. اولیای کاربران زیر 12 سال مکلف هستند هنگام استفاده از سرویس پخش زنده همزمان شرکت تاریانا در تمامی مدت زمان استفاده از این سرویس، طفل خود را تحت نظر داشته باشند


ر مسئولیت‌پذیری

مسئولیت و مدیریت نظارت بر بخش گفتگوی هر پخش زنده همزمان بر عهده صاحب حساب کاربری است. امکان حذف نظرات و مسدود‌سازی نظردهندگان برای صاحب حساب کاربری یا عامل پخش زنده وجود دارد.
لذا مسئولیت محتوای منتشر شده در پخش زنده متوجه صاحب حساب کاربری است. در صورت مشاهده هرگونه نقض قوانین، آپاچت این اختیار را دارد که در هر زمانی حساب کاربری شما را از لیست افراد مجاز خارج یا حساب کاربری شما را برای همیشه یا مدتی مشخص مسدود نماید.
کلیه عواقب حقوقی و کیفری ناشی از عدم رعایت مفاد فوق‌الذکر بر عهده‌ی صاحب حساب کاربری بوده و هیچ مسئولیتی متوجه آپاچت نیست


ز جدول جرایم

در صورتی که کاربر از قواعدی که ضمانت اجرای مسدودیت موقت پخش زنده حساب کاربری برای آن‌ها تعیین شده است، تخطی نماید، وابسته به سابقه و نوع تخلف، مدت زمان مسدودیت پخش زنده حساب کاربری او طبق جدول زیر و بر اساس صلاحدید ناظران شرکت تاریانا تعیین می‌گردد.
    مرتبه اول نقض توافقنامه = ۱ تا 7 روز
    مرتبه دوم نقض توافقنامه = ۵ تا 15 روز
    مرتبه سوم نقض توافقنامه = ۱۵ تا 45 روز
    دفعه چهارم نقض توافقنامه = مسدودیت دائم


ژ عدم افشا

تعاملات شرکت تاریانا با کاربر و اطلاعاتی که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد جزو اسرار شرکت تاریانا محسوب شده و هرگونه استفاده و یا افشای اطلاعات و اسرار موصوف به عنوان نقض حقوق اسرار تجاری تلقی و قابل پیگرد خواهد بود. کاربر مجاز به افشای توافقات مالی و غیرمالی خود با شرکت تاریانا به دیگران نمی‌باشد.


س قطع سرویس

هر نوع استفاده از آپاچت فقط از طریق راه‌های موجود بر روی سایت و نرم‌افزارهای شرکت تاریانا مجاز است.
شما به عنوان کاربر می‌بایست از هرگونه اقدامی که موجب ناامن شدن فضای آپاچت و یا مزاحمت برای ادامه فعالیت این بستر می‌شود، خودداری نمایید. در غیر این صورت شرکت تاریانا برای دفاع از حقوق سایر کاربران خود می‌تواند در ارائه خدمات به شما محدودیت‌هایی را اعمال کند و حتی ارائه خدمات به شما را قطع نماید


ش موارد فنی

کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج کد منبع نرم‌افزارهای شرکت تاریانا شامل دیکامپایل، مهندسی معکوس یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر این که اجازه چنین کاری به صورت قانونی از شرکت تاریانا برای وی صادر شده باشد.
کاربر مجاز نیست با استفاده از شبیه سازی یا روش‌های دیگر، نسخه دیگری از سرویس‌های شرکت تاریانا را بر روی پتلفرم‌ها یا سرورهای دیگر ارائه کند، مگر با اجازه‌ی شرکت تاریانا یا روش‌های که از مبادی رسمی برای این منظور اعلام شده‌اند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزارهای شرکت تاریانا یا سرویس‌های مرتبط اخلالی ایجاد کند.
کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی نرم‌افزارهای شرکت تاریانا اجرا کند. کاربر حق ندارد هیچ‌گونه فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به نرم‌افزارهای شرکت تاریانا یا سرویس‌های مرتبط انجام دهد


ص توافق

کاربر توافق می‌کند جهت مبادله آسان اطلاع‌رسانی‌ها و توافقات، ارسال ابلاغیه‌ها و اختاریه‌های مربوط به آپاچت از طریق تماس، ایمیل، پیامک یا پوش نوتیفیکیشن انجام شود. همچنین کاربر اجازه می‌دهد پرسنل شرکت تاریانا برای طرح موضوعات مرتبط با سرویس با وی ارتباط برقرار کنند.
کاربر ممکن است در حین استفاده از سرویس به دلایل مختلف با اختلالاتی در سرویس مواجه شود. هرچند تلاش تاریانا بر ارائه‌ی یک سرویس پایدار و مطلوب با تجربه‌ی کاربری خوب است، اما کاربر می‌پذیرد این اختلالات ممکن است به وجود بیاید و برای مدتی ارائه‌ی خدمات را با مشکل مواجه کند.
این توافقنامه از هر جهت تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب ۱۳۷۹ و آئین‌نامه اجرایی آن بوده و در صورت بروز هرگونه اختلاف در تفسیر و یا اجرای مفاد این توافقنامه، موضوع در محاکم عمومی تهران قابل طرح و رسیدگی خواهد بود.
شرکت تاریانا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت هر گونه تخلف از سوی کاربر که منجر به خسارت‌های مالی، مادی، معنوی و اعتباری به شرکت تاریانا شود، از کاربر در کلیه‌ی محاکم قضایی و حقوقی شکایت نموده و تا رفع شبهات، اتهامات و ابهامات، مطالبه‌ی کلیه‌ی خسارت‌ها را از کاربر اخذ و دریافت نماید.
هرگونه استفاده‌ی کاربر از آپاچت اعم از ثبت‌نام یا استفاده به عنوان میهمان، به عنوان پذیرش ضمنی شرایط مندرج در این متن تلقی خواهد شد